Budowa basenu przydomowego – Baseny ogrodowe – technika basenowa, budowa i serwis

Baseny skimmerowe

Strona główna / Baseny skimmerowe

Ceny już od:

35 000 zł

przydomowy basen skimmerowy

Skąd nazwa basenu skimmerowego?  Otóż nazwa pochodzi od skimmerów – są to specjalistyczne otwory spustowe, które znajdują się w górnej części basenu. Ten typ basenów osiąga poziom wody o około 10 do 15 cm mniej niż basen przelewowy.  W tym przypadku pompa cyrkulacyjna wymusza obieg wody.

Ewentualne zanieczyszczenie kieruje się do skimmerów, gdzie z wodą są zasysane do systemu filtrującego.  Po oczyszczeniu woda powraca do niecki dzieki dyszom wlotowym, które są zamocowane na przecwinej stronie  basenu. Taki system co jest bardzo wazne nie wymaga posiadania zbiornika wyrównawczego, a to ze względu na to, że jest to zamkniety obwód hydrauliczny.

Korzyści i wady basenu skimmerowego

Łatwe w utrzymaniu w czystości.

Baseny skimmerowe są łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ wykorzystują skimmer do zbierania zanieczyszczeń z powierzchni wody. Skimmer to urządzenie, które jest zamontowane w ścianie basenu. Skimmer zasysa wodę z powierzchni basenu i kieruje ją do filtra. Filtr usuwa zanieczyszczenia z wody i zwraca ją do basenu.

Tanie w zakupie i montażu.

Baseny skimmerowe są stosunkowo tanie w zakupie i montażu. To dlatego, że są one prostsze w budowie niż inne rodzaje basenów, takie jak baseny przelewowe. Jeśli szukasz łatwego w utrzymaniu, taniego i uniwersalnego basenu, to basen skimmerowy jest świetnym wyborem.

Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach.

Najpopularniejszym kształtem basenów skimmerowych jest kształt okrągły. Baseny okrągłe są łatwe w utrzymaniu w czystości i są dostępne w różnych rozmiarach. Baseny prostokątne są również popularne i są dobrym wyborem dla osób, które mają ograniczoną ilość miejsca. Baseny owalne są bardziej eleganckie niż baseny okrągłe lub prostokątne i są dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć basen o nietypowym kształcie.

Basen skimmerowy

Jest to jedno z najbardziej popularnych typów basenów w sektorze domów jednorodzinnych, dlatego, że jest w stanie zaoferować świetny stosunek eny do jakości, jednocześnie jeśli chodzi o samą inwestycję, a także jego późniejsze przeprowadzanie konserwacji.

Czyszczenie, konserwacja

Jak dbać o basen skimmerowy?

Czyszczenie basenu skimmerowego jest bardzo ważnym zadaniem by zapewnić jego poprawne działanie, dodatkowo zapobiegamy wydatkom na wymiane uszkodzonych systemów filtrujących basen. Zabrudzony kosz basenu skimmerowego powoduje zdecydowanie cięższą pracę, by oczyścić wodę, co oczywiście skraca żywotność nie tylko pompy wody ale i samych uszczelek.

01

Konserwacja skimmera

1.Wyłączyć pompę basenową.
2.Wyjąć kosz skimmera i opróżnić jego zawartość.
3.Włóż kosz z powrotem do skimmera.
4.Po zakończeniu, włącz ponownie pompę basenową.

Kosz skimmera

Powinno się czyścić kosz basenu skimmerowego co najmniej raz na tydzień, tak by basen był poprawnie utrzymany w czystości, a także pozostały sprzęt działał poprawnie.

02

Regulator poziomu wody

Jest to specjalne urządzenie, które służy do uzupełnienia brakującej wody w basenie skimmerowym, dzięki ciągłej jej kontrolę. Regulatory sąpotrzebne z punktu widzenia utrzymania takiego samego poziomu wody w skimmerze.

03

Jeśli masz jakieś pytania

Skontaktuj się z nami!

SOLUTIONS S.C.

Jesteśmy dla Was od 2008r roku!

 

Dane kontaktowe

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Solutions S.C. Martyn Strzyżewski, Kamil Witkowski

Copyright © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone